ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ

Σε ένα εξαιρετικό από πλευράς τακτικής και εμφάνισης παιχνίδι, η ομάδα μπάσκετ των ανδρών νίκησε εκτός έδρας τον Παννεαπολικό Νίκαιας με 84-65. Η ομάδα μας παίζοντας κατά διαστήματα ολοκληρωτικό μπάσκετ, επέβαλλε την κυριαρχία της και από το 4ο λεπτό της αναμέτρησης «πάτησε γκάζι» και ανέβασε την διαφορά σε διψήφια νούμερα, κλείνοντας το ημίχρονο με 46-26. Στο δεύτερο ημίχρονο με καλή και έξυπνη τακτική, κλείδωσε το αποτέλεσμα και έτσι κατέκτησε την 12η νίκη σε 12 αγώνες και στρογγυλοκάθεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση 3 νικών από τον δεύτερο.  Το παιχνίδι έτσι όπως εξελίχθηκε έδωσε την δυνατότητα στον προπονητή μας Χρήστο Φαρμάκη να χρησιμοποιήσει και τους δώδεκα παίκτες, όπου με την συμμετοχή τους στην συνολική προσπάθεια, είτε για λίγα λεπτά είτε για περισσότερο, είναι ΟΛΟΙ ανά πάσα στιγμή έτοιμοι να προσφέρουν. Για τον χθεσινό αγώνα πρέπει να γίνει ιδιαίτερη μνεία στους Παναγιώτη Χαϊδά, Γιώργο Λουλούδη και Γιώργο Σωτηρίου που επέστρεψαν από τραυματισμούς και βοήθησαν σημαντικά, στον Γρηγόρη Μεσίρη για την μεστή ολιγόλεπτη συμμετοχή του και στον Βαγγέλη Καραϊσκάκη για την εξαιρετική αμυντική δουλειά του. Επίσης τον Γεράσιμο Μαρκουῒζο για την πολύ καλή επιθετικά και αμυντικά παρουσία του. Συγχαρητήρια σε όλους «συνήθεις και μη υπόπτους»!!!!.

Δεν πρέπει να ξεχάσουμε επίσης τους Νίκο Λάβαρη και Πέτρο Αγραπίδη οι οποίοι είναι τραυματίες (μας λείπετε!!) αλλά πάντα δίπλα στην ομάδα από τον πάγκο, να βοηθούν ψυχολογικά τους υπόλοιπους.

Επόμενο παιχνίδι είναι για το κύπελλο(φάση των 16), με αντίπαλο τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου (ομάδα Α΄ κατηγορίας), στις 03/01/2019 ημέρα Πέμπτη και ώρα 21:30 στο Βυζαντινό Αθλητικό Κέντρο.

Τέλος τα μέλη της ανδρικής ομάδας μπάσκετ σας εύχονται Καλά Χριστούγεννα , Ευτυχισμένο το νέο έτος , υγεία και χαρά σε όλους.