ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!!

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 0-ΤΑΤΑΥΛΑ 1

Σε ένα ακατάλληλο γήπεδο όπως αυτό της Χρυσούπολης η ανδρική ομάδα του ομίλου μας νίκησε το αξιόλογο συγκρότημα του Γαλαξία με σκορ 1-0. Ο αγώνας διεξήχθη Κυριακή 5 Μαϊου  και ώρα 17:00. Παρά τις ελλείψεις παικτών κλειδιά της ομάδας, για διάφορους λόγους  (ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ, ΧΙΟΥ, ΑΓΕΡΙΔΗΣ, ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ), η ομάδα μας απέδειξε μέταλλο ομάδας νικήτριας και με γκολ στο 85΄του ΝΟΥΛΑ κέρδισε τον αγώνα. Μερικά λεπτά νωρίτερα ο τερματοφύλακας μας ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ έκανε την απόκρουση του αγώνα.

Το πρωτάθλημα αυτό κατακτήθηκε με πολλές αντίξοες συνθήκες,  λόγω  προβλημάτων με τις εργασίες των παιδιών σημειώνοντας 19 νίκες 5 ισοπαλίες και μηδέν ήττες. Ο άξιος προπονητής Ι. ΛΟΥΜΙΔΗΣ  και οι ποδοσφαιριστές του κατάφεραν να κατακτήσουν το πρωτάθλημα αήττητοι πράγμα πρωτοφανές για τα ιστορικά δεδομένα της ομάδας.

Η σύνθεση της ομάδας:

ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ-ΚΙΤΤΕΣ, ΣΦΕΝΔΥΛΗΣ Φ. ΚΑΤΗΡΤΖΙΔΗΣ , ΧΑΜΝΤΑΝ (46΄ΤΡΙΓΩΝΑΚΗΣ) ΣΦΕΝΔΥΛΗΣ Μ. (66΄ΝΙΝΕ)- ΛΟΥΜΙΔΗΣ ΑΝ. (M.V.P. της  χρονιάς), ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ (86΄ΚΑΡΑΜΠΕΚΟΣ) ΠΡΙΦΤΗΣ-ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΟΥΜΙΔΗΣ ΑΛ. (46΄ΝΟΥΛΑΣ).

Καλή η διαιτησία του κου ΤΣΑΓΚΑΡΗ  Ν. και των βοηθών του ΜΑΡΔΑ-ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ.

Αξίζει να θυμηθούμε τα παιδιά του αγωνιστικού που κατέκτησαν αυτό το ιστορικό πρωτάθλημα και τα λεπτά συμμετοχής τους.

ΣΦΕΝΔΥΛΗΣ Φ. (1609΄), ΛΟΥΜΙΔΗΣ ΑΝ (1573΄), ΧΙΟΥ ΑΝ. (1280΄), ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ (1228΄), ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΒΑΪΟΣ (1170΄), ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ Κ. (1170΄) ΠΑΓΟΥΡΑΣ Θ. (1134΄), ΤΡΙΓΩΝΑΚΗΣ Β. (1000΄), ΠΡΙΦΤΗΣ Τ. (945΄), ΚΑΤΗΡΤΖΙΔΗΣ Ι. (815΄), ΤΟΣΚΟΣ ΕΜ. (687΄) ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ. (614΄), ΝΟΥΛΑΣ Γ. (501), ΛΟΥΜΙΔΗΣ ΑΛ.(477΄), ΣΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΝΙΚ(450΄), ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝ. (419΄) , ΚΑΡΑΜΠΕΚΟΣ Γ. (413΄), ΑΓΕΡΙΔΗΣ Γ. (360΄),  ΚΙΤΤΕΣ (360΄), ΝΙΝΕ ΠΕΡ. (318’), XHEKA  MAΡ. (136΄),  ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ  Ι. (180΄),  ΜΠΙΦΣΑΣ Φ. (178΄), ΡΟΪΛΙΔΗΣ Γ. (149΄),  ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ  ΜΙΧ. (120΄) ,  ΣΦΕΝΔΥΛΗΣ ΜΑΡ. (112΄), ΜΠΕΝΤΟΣ ΜΙΧ. (90΄), ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ Ν. (53΄),  ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣ. (45΄), ΧΑΜΝΤΑΝ ΧΑΣ. (45΄), ΨΑΡΡΑΣ ΑΘ. (45΄) , ΤΟΡΟΣΙΑΔΗΣ Κ.(38΄) .

Στρατηγός αυτής της ομάδας ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΟΥΜΙΔΗΣ .