Παλεψανε έως το τέλος!!!!!

,

αλλά τελικά Οι έφηβοι μας δεν κατάφεραν να ανέβουν στην Β κατηγορία.
Σε ένα παιχνίδι θρίλερ τα παιδιά μας ηττήθηκαν στο τέλος 77-73 από τον Πορφύρα και σε συνδυασμό με τη νίκη του Αλίμου επί του Πέρα έχασαν πια κάθε ελπίδα για την άνοδο.
Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για την ομάδα η οποία έδειχνε να έχει πολυ άγχος και βρέθηκε γρήγορα πίσω στο σκορ 2-19! Ενα γρηγορο 8-0 στο τελευταιο λεπτο του δευτέρου δεκαλέπτου μείωσε το σκορ και το ημιχρονο τελειωσε στο +8 για τον Πορφύρα (43-35). Μια άλλη ομάδα μπήκε στο παρκέ στο τρίτο δεκάλεπτο κ με επιμέρους σκορ 21-9 εκλεισε το δεκάλεπτο στο +4. Η διαφορά έφτασε στο τέταρτο δεκάλεπτο και στο +9 αλλά κάπου εκεί η κούραση, τα πολλά φάουλ, και τα χαμένα αμυντικά ριμπάουντ έφεραν τον Πορφύρα μπροστά στο σκορ με 33 δευτερόλεπτα να απομένουν. Το τελικό 77-73 διαμορφώθηκε μετά από βολές του Πορφύρα στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Ήταν ένα μεγάλο και όμορφο ταξίδι το φετινό και τα παιδιά αυτά αξίζουν το σεβασμό μας. Κατ’ αρχήν για το ήθος τους ως άνθρωποι και ως ομαδα και κατα δευτερον για τις αμετρητες ωρες που περασαν ολοι μαζι στο παρκε απο μεσα Αυγούστου έως τέλος Μαΐου. Οταν πολλοί από εμάς εκαναν Χριστουγεννα και Πασχα διακοπες αυτοι ηταν στο γηπεδο και εκαναν προπονηση. Και όση πίκρα και αν μένει στο τέλος σε αυτή την παρεα, τελικα οι όμορφες στιγμές ήταν πολύ περισσότερες.
Σας καλούμε όλους την Τρίτη στις 21:45 στο γηπεδο του Αστ. Αγίου Δημητρίου (επί της Θεομητορος) να τους χειροκροτησετε στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν με αντίπαλο την ομάδα του Αλίμου. Το αξίζουν!